** 2525 - תמונות ומבזקי חדשות און ליין**

אתר הבית של חדשות 24 - אתר החדשות למגזר החרדי

חוקים משונים ומוזרים במיוחד לחג הפורים

צילום: חדשות 24
אופניים
הידעתם שיש עיר בישראל המחייבת תשלום עבור אגרת רישוי לאופניים?
ידעתם שיש חוק המחייב אתכם להיות שומרים על העיר שלכם? ידעתם שיש איסור טלטול חביות? וההפתעה הגדולה היא שיש חוק המעודד אי שמירת חוק: סעיפי חוק שונים ומשונים מסתתרים בתוך ספר החוקים ובחוקי העזר השונים כולם בני תוקף , שרירים וקיימים.

פינתם השבועית של עו"ד אורן אליעז, וחיים קנר
מאת: כתב חדשות 24, יום ראשון י"ד באדר ב' תשע"א

רכישת אופניים זאת לדעת, אינה מסתיימת בתשלום עבורם. חוק עזר עירוני בפתח תקווה, שתקף גם לימינו קובע חובת רשיון לאופניים: "לא ירכב אדם על אופניים בתחום העיריה, אלא אם יש לו עליהם רשיון בר-תוקף מאת ראש העיריה או מאת רשות מקומית אחרת".

 

בזה כמובן לא די. כמו כל רכב אחר, גם באופניים יש להתקין מאחורי המושב בצורה נראית לעין לוחית-מספר שהוצאה על ידי ראש העיריה. (אגב, ראש העיריה מעניק לכל בעל רשיון לוחית-מספר, אבל אם מתברר כי לוחית-מספר מטושטשת או פגומה הוא יחליפה, בלוחית-מספר חדשה!!)

 

והחשוב מכל, עיריית פתח תקוה, תנפיק רשיון בתנאי שהמבקש יעבור מבחן רישוי:
"לא יינתן רשיון אלא לאחר שהמבקש המציא תעודה מאת הבוחן המאשרת, שהאופניים שעליהם מבוקש הרשיון נבדקו". בין השאר ייבדוק בוחן הרישוי:

1. האם האופניים  ראויים לשימוש ;

2. האם הם מצויידים בפנס אור קדמי; וברפלקטור - אדום על גבי לבן - על הכנף(!!!) האחורי;

3. האם מעצורים תקינים;

4. וכמובן  האם קיים פעמון!!

 

הבשורה המנחמת היא כי אגרת הרשוי המשולמת נמוכה (10 שקלים בשנה), במיוחד ביחס לתלת אופן! בגינו נגבים 18 ₪ לשנה!

 

 

טלטול חביות

מי שחושק בטלטול חבית או מיכל עשוי מתכת ברחבי העיר, יידע כי החוק מאפשר לעשות זאת בשעות המיועדות לכך: חוק עזר למניעת רעש בעיריית פתח תקווה קובע איסור לטלטל חביות מתכת כאלה בשעות המנוחה .

הקנס הקבוע לכך הוא 600 ₪, ואולם אם מדובר בעבירה  נמשכת, כלומר טלטול חבית במשך מספר ימים רצוף, יתווסף לקנס סך 24 ₪ לכל יום!!

 

קנס דומה ינתן כמובן לאדם שיחבוט שטיח, מזרן וכיוצא באלה בין השעות 14.00 ו16.00- ובין השעות 21.00 ו 06.00 - למחרת.

תורנות שמירה

יתכן שביום מן הימים תזומנו בהתאם לרשימת תורנות שמירה, לשמור על הערייה. זאת  לפי חוק עזר הסדרת שמירה: "הרשות תערוך רשימה של תושבי תחום שיפוטה של העיריה החייבים בשמירה.  התושבים שימצאו מתאימים ישלחו לבדיקות רפואיות לשם קביעת כושר לשמירה". ובהמשך בסעיף 9 לחוק:

 

"קביעת מועדי שמירה 

הרשות תקבע את סידורי השמירה, את היום ואת השעות שבהם חייב תושב הרשום ברשימה )להלן - השומר( לצאת לשמירה"

חוק המעודד אי שמירת חוק

מה קורה כשחוק מעודד אי שמירת חוק? חוק הבזק המסדיר בין השאר שידורי רדיו בסעיף 3 שבו נקבע כי "אין לבצע פעולות בזק (שידורי רדיו פיראטיים) אלא אם קיבל מאת השר רישיון לכך "

ואולם לכל כלל יש יוצא מן הכלל. כך נקבע כי מי שהפר את החוק ובמשך 5 שנים שידר רדיו בצורה פיראטית – יראו אותו כמי שקיבל רשיון.

  "מי שקיים או שהפעיל במשך חמש שנים רצופות ..., תחנת שידור לשידורי רדיו המיועדים בעיקרם לציבור בישראל, באופן ששידורים אלה נקלטו במרבית שטחי ישראל, ...יראו אותו כמי שקיבל רישיון לפי חוק זה"

 

אחרית דבר:  על חוקים כאלה ובדומים להם התבטא כבר מי שהתבטא וקבע לגבי הוראה דומה: יפה היה לה שלא נבראה משנבראה, ומשקמה ונהייתה - יש וראוי לפרשה בצימצום-שבצימצום עד שתחום התפרשותה יהיה כחודה של סיכה ומישקלה כנוצה"

 

 

 

 

:תגובות הגולשיםהוספת תגובה
שם:
נושא:
תוכן:
שאלת אבטחה: כמה זה שבע ועוד שתיים?
כתוב את התשובה לשאלת האבטחה בספרות:
כתבות נוספות
מבזקי חדשות
גלריות תמונות
חדשות 24 - ראשי
האתר בשיתוף ''פורטל חדשות למהדרין''
לדף הבית
להאזנה למבזקי חדשות שוטפים של ``חדשות 24`` חייגו 1900-50-2424 - האזנה נעימה

** 2525 - תמונות ומבזקי חדשות און ליין**